A TÁVMUNKAVÉGZÉS MUNKAVÉDELMI VONATKOZÁSAI
A legtöbb munkáltató kiemelt célja, hogy növelje munkavállalóinak a munkáltató felé történő elkötelezését, a munkavállalók munka-magánéletének optimálisabb összehangolását, azáltal, hogy rugalmas munkaidő-beosztási szabályokat alkalmaz, így támogatja a Munkavállalók részben otthonról történő munkavégzési lehetőségét.
A TÁVMUNKAVÉGZÉS, MINT SZERVEZETT MUNKAVÉGZÉS
A távmunkavégzés szervezett munkavégzésnek minősül, ezért ilyen jellegű munkavégzésre is alkalmazni kell a munkavédelmi törvény előírásait. A biztonságos munkavégzés feltételeinek a biztosítása a munkáltató feladata. Ezért távmunkát végezni csak a munkáltató által előzetesen minősített és írásosan engedélyezett helyen szabad.
A munkáltatónak a távmunkavégzésre kijelölt munkahely munkavédelmi szempontú megfelelőségéről előzetesen meg kell győződnie. A távmunkavégzés környezetét és a használt munkaeszközöket pontosan be kell határolni és el kell végezni a munkavédelmi kockázatértékelést.
A "home office típusú munkavégzés, klasszikusan képernyős munkavégzés, mely külön rendelet hatálya alá tartozik. A képernyős munkavégzés munkavédelmi szabályairól részletesebben itt olvashat.
A távmunkavégzésre vonatkozó előírásokat, jogokat és kötelezettségeket munkavédelmi szabályzatba kell foglalni és munkavédelmi oktatás keretein belül ismertetni az érintett munkavállalókkal.
Nem igazodik el a távmunkavégzésre vonatkozó előírásokban?
A támunkavégzéről bővebben itt olvashat.